BOTOX

Zabieg z zastosowaniem Botoxu czyli toksyny botulinowej to najbardziej popularna i spektakularna metoda usuwania i wygładzania zmarszczek mimicznych (jej alternatywę stanowi wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym). Zmarszczki mimiczne to te, które powstają kiedy marszczymy brwi, czoło lub śmiejemy się. Przykładem są zmarszczki wokół oczu tzw. „kurze łapki”. Z czasem te dynamiczne zmarszczki pogłębiają się i pozostają na stałe. Wygładzenie tych linii sprawia, że twarz staje się pogodniejsza.
Zabieg z preparatem Botox jest bezpieczny i bardzo skuteczny.

Innym rodzajem zmarszczek są zmarszczki, bruzdy związane z opadaniem, wiotczeniem skóry, które powstają z wiekiem np. opadające kąciki ust, pogłębione bruzdy wokół nosa i ust. Korygujemy je za pomocą kwasu hialuronowego.

Dzięki zastrzykom Botoxu połączenia miedzy nerwami a mięśniami zostają chemicznie zablokowane na określony czas, najczęściej 4-8 miesięcy. Toksyna botulinowa zatrzymuje impuls nerwowy, tak by nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego kurczenia. Mięsień i skóra nad nim jest zrelaksowana, a zmarszczki wygładzają się.
Toksyna botulinowa jest wykorzystywana m.in. w neurologii i okulistyce (np. kręcz karku, kurcz powiek, leczenie zeza). U pacjentów leczonych przez okulistów toksyną botulinową z powodu kurczu powiek dochodziło do wygładzania zmarszczek. Ta obserwacja dała początek do stosowania toksyny botulinowej w medycynie estetycznej. Dawka Botoxu do wygładzania zmarszczek jest całkowicie bezpieczna i jest wielokrotnie niższa od dawki leczniczej stosowanej m.in. w okulistyce i neurologii. Dawka botuliny jest zawsze dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta i głębokości zmarszczek.

Baby Botox naturalny wygląd i dobry efekt
Baby Botox nowe spojrzenie na zabiegi z toksyną botulinową
Gładka skóra twarzy i zarazem naturalny wygląd to marzenie wielu kobiet oraz niektórych mężczyzn. Ważne jest abyśmy mogli wyrażać swoje emocje takie jak radość, zmartwienie, zdziwienie, czy gniew. Baby Botox to nowa technika zabiegu polegająca na subtelnym podawaniem toksyny botulinowej, w mniejszych dawkach, tak, aby zrelaksować mięśnie, a nie wywołać ich paraliż. Dzięki temu mięśnie pracują, ale w delikatniejszym stopniu, a zmarszczki nie utrwalają się.

Nowa metoda okazała się równie skuteczna jak klasyczna, lecz w przypadku drobnych zmarszczek. Jej ogromną zaletą jest naturalny wygląd.

Zalety:

  • Naturalny wygląd, możliwa ekspresja twarzy
  • Profilaktyka powstawania zmarszczek
  • Utrzymanie gładkiej, bez zmarszczek skóry twarzy

Jak przebiega zabieg podawania toksyny botulinowej?
Zabieg jest krótki, trwa około 15 minut i polega na wstrzyknięciu niewielkich ilości Botoxu w określone punkty na twarzy za pomocą cieniutkiej igły. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do swoich codziennych zajęć. Przez około 4 godziny po zabiegu nie należy przebywać w pozycji leżącej, schylać się, nie należy także pocierać miejsc, w które wprowadzony został preparat. W trakcie podawania toksyny botulinowej, która jest płynem pacjent odczuwa lekkie ukłucie, pieczenie przypominające ukłucie komara, dlatego znieczulenie do zabiegu jest niepotrzebne.
Pełen efekt zabiegu widoczny jest po 2-12 dniach

Jak często należy powtarzać zabiegi z użyciem Botoxu?
Powtarzając zabiegi z użyciem Botuliny zapobiegamy tworzeniu zmarszczek. Kiedy zmarszczki powracają do stanu sprzed zabiegu i mięśnie zaczynają ponownie się kurczyć jak wcześniej, możemy ponownie poddać się zabiegowi. Przyjmuje się, że nie częściej niż co 4 miesiące, przeważnie jest to pół roku, a u niektórych pacjentów nawet 9 miesięcy.
Powtarzanie zabiegów wynika z chęci pacjentek i pacjentów na utrzymanie lepszego wyglądu.

W jakim wieku można stosować BOTOX?
Na zachodzie rośnie liczba kobiet korzystających z tych zabiegów już po 20-tym roku życia. Nie po to, aby zlikwidować istniejące zmarszczki, ale by zapobiec ich powstawaniu. Po pierwsze, zabiegi tego typu muszą mieć konkretne wskazanie. Nie ma sensu wstrzykiwanie botuliny młodej kobiecie, która nie ma zwiększonej mimiki. Idealnie gładka skóra nie potrzebuje takiej terapii. Jeśli jednak zauważasz, że często, nadmiernie marszczysz czoło czy ściągasz brwi, a w spoczynku zaznaczają się zagięcia skóry nie wahaj się skorzystać z kuracji.
U osób, których twarz łagodnie wyraża emocje, a zmarszczki nie są widoczne takie zabiegi mogą być potrzebne później po 30-40 roku życia.

Jakie są przeciwskazania do stosowania toksyny botulinowej?
Przeciwskazaniami bezwględnymi są: choroby mięśni, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)

Przeciwskazaniami czasowymi są:

  • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie),
  • miejscowe infekcje skóry,
  • ciąża, okres laktacji,
  • niektóre leki (antybiotyki z grupy aminoglikozydów, chlorochina, cyklosporyna A)